Valovej sa nesmierne darilo.

Lucia Valová zažila úspešný rok.

Miroslav Zaťko, Marian Ostrčil | 18.09.2017 08:38:23

Mladá, vytrvalá a perspektívna, toto je iba zopár prívlastkov, ktoré by sme mohli priradiť k Lucii Valovej, ktorá prežila najúspešnejší rok vo svojej mladej športovej kariére. Prvé preteky, na ktorých sa predstavila bola Medzinárodná juniorská regata v Pieštanoch, kde vyhrala C1 500m. Tento výsledok ju motivoval do ďalšieho tréningu. Na majstrovstvách Európy juniorov ju čakali o 2 roky staršie pretekárky, pred ktorými mala rešpekt. Každou jazdou si zdvíhala sebavedomie, až napokon dosiahla skvelé finalové umiestnenia. Na 500m obsadila 7.miesto a na 200m trati neuveriteľne 5.miesto.
Po týchto pretekoch ju do ďalšieho tvrdého tréningu hnala túžba zisku medaile na Európskom olympijskom festivale mládeže, z ktorého si domov napokon priniesla tri cenné kovy. Dve strieborné medaily zo singlových pretekov na 500m a 200m trati, a ako jediná z celej slovenskej výpravy vybojovala s kolegom Eduardom Strýčkom pre Slovensko najvzácnejší kov, a to v netradičnej kanoistickej disciplíne C2 mix na 200m.
Ako jedna z najmladších kanoistiek sa predstavila aj na seniorských majstrovstvách sveta, kde spolu s kolegyňou Hanou Mikéciovou bojovali v disciplíne C2 na 500m, v ktorej obsadili konečné 16.miesto, čo znamená v najsilnejšej svetovej konkurencii ďalší skvelý výsledok.
Na koniec sezóny sa predstavila v singlových disciplínach na súťaži olympijských nádejí. Nezaostala za očakávaniami, aj z tohto podujatia priniesla 2 cenné kovy. Lucka ma za sebou neuveriteľne úspešný rok. Srdečne jej gratulujeme a dúfame, že na budúci rok predvedie ďalšie skvelé výkony.

Tréner Marian Ostrčil

Ako hodnotíte sezónu vašej zverenkyne ?
“Lucia sa počas roka neustále zlepšovala, pracovala na technike aj svojej výkonnosti. Zvykala si na nový tréningový systém. Na samotných pretekoch sa zlepšovala od jazdy k jazde, neustále posúvala latku, učila sa. Úspechy z pretekov boli pre ňu hnacím motorom do ďalšieho tréningu. Na pretekoch dosiahla úžasné výsledky.”
Aké plány máte na budúci rok?
"Po tohtoročných výsledkoch môžme ašpirovať na finálové umiestnenia na MEJ a MSJ. Na seniorských ME sa budú vyjazďovať miestenky na Európske hry, o ktoré by mohla Lucia zabojovať. Do úvahy prichádzajú aj MS. Hlavne by som chcel, aby na 200m trati pokorila hranicu 50 sekúnd a na 500m hranicu 2 minút a 15 sekúnd."