Rusnák sa spojí s českými kanoistami počas jarnej prípravy

Matej Rusnák sa bude pripravovať spolu s českým olypionikom Filipom Dvořákom

Miroslav Zaťko | 03.02.2018 17:10:22

Úvodné sústredenie absolvovali všetci naši členovia spoločne v talianskom Livignu. Prvú časť jarnej prípravy na vode absolvuje kajakárska skupina spoločne, pre nich už v tradičnom stredisku, v španielskej Seville. Novú destináciu a novú tréningovú skupinu vyskúša počas jarnej prípravy Matej Rusnák. Viac k tejto téme nám povedal jeho tréner Ľubomír Hagara.

Ako bude vyzerať Vaša jarná príprava ?

Jarnú prípravu začneme trochu netradične v americkom Newport Beach v Los Angeles. Bude to premiéra pre nás oboch. Matej sa bol v minulosti na toto miesto iba pozrieť v rámci vtedajšieho sústredenia v San Diegu, vzdialeného zhruba 2 hodiny od Newportu. Pre mňa to bude vôbec prvá cesta za veľkú mláku , takže sa na to teším a som zvedavý, aké to tam bude. Po návrate z Ameriky si dáme krátku pauzu v domácich podmienkach a potom vyrazíme na druhú časť prípravy do talianskej Sabaudie, kde to už dobre poznáme. Po bloku týchto dvoch sústredení by sme sa mali pripravovať, ak to počasie dovolí, v domácich podmienkach.

Prečo ste sa rozhodli vycestovať na prvé sústredenie práve do Ameriky? Bude tam mať Matej možnosť trénovať so skupinou kanoistov, alebo sa budete pripravovať sami ?

V podstate sme boli oslovení už na jeseň minulého roku trénerom Liborom Dvořákom a jeho synom Filipom, ktorí často navštevujú túto destináciu a sú tam už ako doma. Boli sme radi, že sme našli na tento tréningový tábor financie a môžeme ho teda absolvovať spolu s českými kanoistami, za čo vďačíme nášmu klubu a zväzu slovenskej kanoistiky (sekcia hladkých vôd). Komunikácia prebiehala takisto aj s druhým českým trénerom Waldemarom Fibigrom, s ktorým sme absolvovali pár dní prípravy minulý rok už v spomínanej talianskej Sabaudii. Do Newportu pocestujú s nami taktiež aj jeho zverenci, čiže spojením našich troch mikroskupín vznikne jedna výborná skupina siedmich kanoistov.

Aj počas druhého sústredenia v Talianku sa k Vám pripoja kanoisti z Česka?

Predbežne sme dohodnutí v minimálne takej istej zostave aká bude v Newporte, čo je veľmi dobré. Budeme môcť nadviazať na predošlé sústredenie a pokračovať tak v kvalitnej príprave spoločne.

Čo očakávate od novej tréningovej skupiny, s ktorou bude Matej trénovať?

Očakávam, že z tejto prípravy môžeme vyťažiť všetci spoločne. Tréningy v takejto skupine budú mať šťavu a nikto si nič nedaruje, čo môže všetkých posunúť smerom vpred. Pre Mateja to bude po minulom roku trochu zmena a nový impulz do ďalšieho obdobia. Verím, že si z týchto dvoch sústredení zoberie čo najviac a využije to v aktuálnej sezóne.

Filip Dvořák

Filip DvořákSpäť na zoznam aktualít
Jantex
Aone nutrition
Kanoe.sk
Dukla
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.