Matejovi Rusnákovi pomáha s prípravou Pavol Svrček v miestnom Paul´s Gyme

Matej Rusnák začal tvrdú prípravu na nadchádzajúcu sezónu.

Miroslav Zaťko | 06.11.2017 07:11:03

Náš úspešný reprezentant , ktorý tento rok obsadil na majstrovstvách sveta 11.miesto už začal tvrdú prípravu na nadchádzajúcu sezónu. Spolu so svojím osobným trénerom Ľubomírom Hagarom ml. tento rok zaradili do všeobecnej jesennej prípravy aj vzpieranie. Na tréningy dohliada skúsený tréner Pavol Svrček, ktorý je bývalý úspešný reprezentant Slovenska vo vzpieraní, s ktorým už Matej spolupracoval. Tréningy prebiehajú v miestnej posilňovni, ktorá ma názov Paul‘s GYM.

Pavol Svrček:

V rámci vzpierania sú tréningy zamerané hlavne na rozvoj maximálnej a výbušnej sily, doplnené špeciálnymi cvičeniami na rozvoj rýchlosti dolných končatín. Na kontrolu a diagnostiku výkonov používame prístroj TENDO MACHINE, ktorý nám dáva okamžitú spätnú väzbu každého jedného opakovania. Dbáme na zdokonaľovanie Matejovej techniky pri vzpieraní, aby sme predišli zraneniam a aby mohol vzpieranie využívať aj v ďalších obdobiach jeho prípravy. Niektoré tréningy sú aj kondične zamerané, kde sme zaradili neštandardné cvičenia, ktoré Matej nikdy ešte neskúšal robiť, čím zlepšujeme koordináciu pohybov, ktorú ďalej využije v jazde na vode. Hlavným cieľom u Mateja je celkové zvýšenie silového a rýchlostného fondu. Má nedostatky v rýchlosti prevedenia jednotlivých cvikov, ale od prvého tréningu vidno zlepšenie a napredovanie.

Matej Rusnák:

K spolupráci s Palom ma viedla skutočnosť, že som s ním už spolupracoval v predošlých sezónach a príprava pod jeho vedením sa nám osvedčila. Tréningy mi priniesli zlepšenie v mnohých smeroch. V oblasti silového, koordinačného aj dynamického charakteru som vždy zaznamenal progres. Preto sme sa s trénerom rozhodli osloviť Pavla aj tento rok. V Paul‘s gyme nachádzame prijemne zázemie a ideálnu atmosféru na ťažké tréningy. Tréneri ma zásobujú počas tréningu dostatočnou mierou motivácie, aby som tréningy absolvoval na 100%. Pavol taktiež dozerá na správnu techniku, aby sme predišli zraneniam. V oblasti dynamiky, sily a koordinácie pohybov mám výrazne nedostatky. Po pár týždňoch spolupráce som zaznamenal zlepšenia v konkrétnych oblastiach a verím, že som stále nedosiahol vrchol svojich možností. Pociťujem ešte stále veľké rezervy a priestor na zlepšovanie.Späť na zoznam aktualít
Jantex
Crunch fitness Trenčín
Aone nutrition
Kanoe.sk
Dukla