Dve striebra zo Szegedu

Naše dve kanoistky Lucia Valová a Hana Mikéciová majú za sebou prvé medzinárodné preteky v sezóne. V dňoch 14.-15.5.2018 sa zúčastnili ženského svetového pohára, ICF Women Canoe Cup v Szegede, kde medzi 24 krajinami úspešne reprezentovali Slovensko

Marian Ostrčil, Miroslav Zaťko | 17.05.2018 11:40:09

Na svetovom pohári dievčatá pretekali v dvoch kategóriách. Hana Mikéciová si zmerala svoje sily v kategórii senioriek v disciplíne C1 na tratiach 200 m, 500 m a 2000 m. Lucia štartovala v oboch kategóriách, seniorskej aj juniorskej. V seniorskej disciplíne C2 500m pretekala spolu s Mikéciovou a v juniorskej kategórii si zasúťažila so svojimi rovesníčkami na všetkých singlových tratiach. Obľúbená 200 metrová trať Lucii sadla a v cieli sa tešila zo striebornej medaily . Počas preteku na 500 metrovej trati sa musela vysporiadať s náročnejšími poveternostnými podmienkami, ktoré jej spôsobovali značné problémy a dopádlovala na 5. mieste. Na záver pretekov si skvelou taktickou jazdou a svojou bojovnosťou vypádlovala druhú striebornú medailu na trati 2000 metrov.

Hana Mikéciová sa napriek svojmu húževnatému nasadeniu v singlových disciplínach do finále na 200 m a 500 m neprebojovala. Na dvojkilometrovej trati siahla Hana na dno svojích síl a vybojovala si v ťažkej konkurencii 22 pretekárok skvelé 9. miesto.

Dievčatám sa v disciplíne C2 500m podarilo dosiahnuť svoje minuloročné maximum, no bohužiaľ tentokrát to na finále nestačilo. Domov si doniesli okrem dvoch strieborných medailí aj chuť a motiváciu do ďalšej tvrdej práce.Späť na zoznam aktualít
Jantex
Aone nutrition
Kanoe.sk
Dukla
Tip od vás...
Ak ste narazili na zaujímavý článok alebo informácie, dajte nám o nich vedieť, radi ich spracujeme a následne uverejníme.